PERSBERICHT Halloween: Nederlanders op jacht naar spoken én aanbiedingen

27 oktober 2026

Den Haag, 27 oktober 2026 - Halloween verovert steeds meer terrein in Nederland. Dit jaar doet 7,5% van de Nederlanders actief mee aan een spooktocht of ‘trick-or-treat’, aldus onderzoek.

Nog eens 4,4% versiert alleen het huis of de tuin. Daarmee besteedt inmiddels zo’n één op de acht Nederlanders aandacht aan het griezelfeest. Vanwege de duurdere boodschappen zijn winkelaanbiedingen daarbij relevanter dan ooit. Halloween zit bovendien het traditionele Sint Maarten steeds dichter op de hielen: het verschil in populariteit is sinds 2023 gehalveerd van twee naar één procentpunt. Vooral gezinnen van 35 tot 54 jaar met een hoog inkomen en wonend in de grote steden omarmen Halloween.

Peil.nl voerde het onderzoek afgelopen weekend uit in opdracht van VBZ, de branchevereniging voor koek, snoep, chocolade, zoutjes en noten. Ruim 3.000 mensen uit heel Nederland namen deel.

Griezelen met de aanbiedingenfolder in de hand

Wie Halloween viert, blijft meestal thuis om aanbellende kinderen iets lekkers te geven: bijna twee derde van de feestvierders kiest daarvoor. Tegelijkertijd speelt de prijs van lekkernijen een steeds grotere rol. Het aandeel Nederlanders dat gericht naar aanbiedingen zoekt, is bijna verdubbeld: van 6% in 2023 naar 11% in 2026. Vooral mensen met een laag inkomen letten scherp op de prijs; zij zoeken ruim drie keer zo vaak naar aanbiedingen als mensen met een hoog inkomen. Zoet snoep en chocolade blijven het populairst om uit te delen. Opvallend genoeg staat fruit, zoals mandarijntjes, op de derde plaats. Ook chips, popcorn, zoutjes en noten worden graag uitgedeeld én opgehaald tijdens de spooktocht.