Maandag 26 september, was minister Rob Jetten op werkbezoek bij VBZ-lid Steenland Chocolate om kennis te nemen van de energie-uitdagingen in de zoetwarenbranche, zoals de energietransitie en de huidige onrust op de energiemarkten. Het was een leerzame bijeenkomst! En een geweldige gastvrijheid van Steenland Chocolate.
Het is Rob Jetten zeer duidelijk gemaakt in wat voor een "perfect storm" we terecht zijn gekomen en dat steunpakketten voor de energie intensieve industrie geen uitstel duiden. Bedrijven dreigen ten onder te gaan. Door de extreem gestegen kosten kan er ook moeilijk verduurzaamd worden. Kortom werk aan de winkel voor het kabinet om snel beslissingen te nemen over steunpakketten!
In de Telegraaf van 28 september gaf Rob Jetten aan dat hij als minister al ’heel veel werkbezoeken’ aflegt en zijn oor regelmatig te luister legt bij burgers en bedrijven.
"Gisteren was ik nog op werkbezoek bij een bakker en chocoladefabriek. Dan zie je de enorme prijsstijgingen waar ze mee te maken krijgen, maar ook de worsteling om verder te verduurzamen. Dat soort input helpt ons om de energieregeling voor mkb’ers, waar minister Adriaansens druk mee bezig is, zo goed mogelijk te kunnen vormgeven."